YUNANİSTAN

Yatırım Yoluyla İkamet (Golden Visa)

  NEDEN YUNANİSTAN?

  Yunanistan; Avrupa’nın merkezinde tipik bir Akdeniz ülkesi'dir.Yunanistan, 1981'den beri Avrupa Birliği'ne ve 2000'den beri Schengen Bölgesi'ne üyedir. Ayrıca 2001 yılında Euro Bölgesi Üyesi olmuştur.
  Yunanistan Golden Visa Programı Avrupa’da ki yatırım yoluyla ikamet programları arasından en uygun fiyatlı olanı sayılmaktadır. Program sayesinde başvuru sahibi ve ailesi Schengen Bölgesi'ne vizesiz giriş yapabilmektedir. Yunanistan Golden Visa, AB vatandaşı olmayan bireylerin Yunanistan’da kalmasını kolaylaştıracak hükümler getiren 2014 Göçmenlik ve Sosyal Entegrasyon Kanunu kapsamında verilmektedir. Bu yasa sayesinde, Yunanistan'da minimum 250.000€ değerinde gayrimenkul satın alan diğer ülke vatandaşları ve aile bireyleri oturma izni alabilir.

  GEREKEN ŞARTLAR

 • AB vatandaşı olmayan bireyler Yunanistan Golden Visa programına başvurabilir.
 • Asıl başvuru sahibi en az 18 yaşında olmalıdır.
 • Başvuruya dahil olabilen aile bireyleri; başvuranın eşi, 21 yaş altındaki çocukları, ve hem başvuru sahibinin hem de eşinin anne babası olmalıdır.
 • Yunanistan Golden Visa Programı kapsamında ikamet etmeye hak kazanabilmek için fon kaynağının güvenilir ve açık olduğu kanıtlanmalıdır.

  VATANDAŞLIK İÇİN UYGUNLUK KOŞULLARI

  Başvuru sahipleri gayrimenkul ya da arazi satın alarak Yunanistan’da ikamet hakkı kazanabilir.

  Gayrimenkul Satın Alımı
  Kişi, Yunanistan anakarasından ya da etrafındaki adalardan minimum 250.000 € değerinde gayrimenkul alımı yapabilir. Bu gayrimenkul konut ya da işyeri amaçlı olabilir.

  Arazi Yatırımı
  Başka bir seçenek ise, kümülatif değerinin ve inşaat şirketi ile sözleşmenin minimum 250.000 € olması koşuluyla, arazi yatırımıdır.

  VATANDAŞLIK

  Vatandaşlık edinmek isteyen Golden Visa sahipleri ; Yunanistan'da 7 yıl fiziksel ikametin ardından, Yunan vatandaşlığına başvurabilir ve gayrimenkul yatırımını elden çıkarmayı tercih edebilir.

Detaylı bilgi almak için